Poniższe nie wyczerpuje złożoności tych tematów. Liczę, że wskazanie częściowych aspektów i zmiana przekonań pozwoli Wam zrobić krok do przodu.
‘Jestem ciągle zmęczona/y, nie mam siły’ – To jest informacja o nieuświadomionym oporze, walce ze sobą i stanem rzeczy wokół. Ciało wysiada, bo nakłady energetyczne przy oporze są ogromne, szczególnie gdy trwają w czasie. Co więcej, potrafimy stawiać opór przed oporem! Wtedy padają zdania typu: ‘Weź się w garść’. Do pracy lęk i złość.
Co wspiera?
Na początek akceptacja stanu rzeczy, naszego 'czuć’, ‘być’ i naszego ‘mieć’, naszego 'nie czuć’, ‘nie być’ i naszego ‘nie mieć’. Uwalniany do ciała opór daje mu wytchnienie a my odzyskujemy równowagę.
‘Nie mam czasu’ – Odczucie czasu w ostatnich latach przyspieszyło, a będzie jeszcze szybciej. Jako ludzkość mamy nauczyć się związku pomiędzy tym co myślimy i czujemy a tym co nas otacza, na zasadzie: 'mówisz, masz’. Odczucie czasu musiało przyspieszyć by było nam łatwiej to dostrzec.
Co wspiera?
Weryfikacja komu/czemu daję czas w ciągu dnia? Jakie działania wybieram, na rzecz siebie? Swojej rodziny, którą założyłem/am? Tak wiele/u z nas przeznacza uwagę i czas na zajmowanie się sprawami rodziny pochodzenia, znajomych; albo na newsy w telewizji; albo na komórkę i social media; na seriale. Dlaczego łatwiej patrzeć mi tam niż na swoje? Do pracy lęk. Nie znam osoby, która po zrobieniu pracy weryfikacyjnej gdzie traci czas, zyskuje go całą masę na wartościowe dla niego/jej rzeczy.
‘Boję się porażki’ – Porażkę postrzegam jako stratę. Lęk przed stratą – zauważony i dożyty – jest zdrowy. Tylko najpierw trzeba coś mieć by stracić. Zatem jeżeli mam lęk przed porażką, straty jeszcze nie doznałam/em, to być może jest to lęk przed stratą marzenia, a może iluzji?
Lęk przed porażką odczuwałam także jako lęk przed oceną innych ludzi. Co powiedzą inni na to gdy mi się nie uda?
Co wspiera?
Uświadomienie sobie, że to jest reakcja naszego wewnętrznego dziecka, które było krytykowane lub wyśmiewane gdy coś mu nie wychodziło. Wspiera rozróżnienie, że tamto już minęło, a teraz jest teraz. ‘No i znowu to spaprałeś’; ‘Ale fałszujesz’; ‘Tępy jak but, siadaj dwója’. Do pracy lęk i wstyd.
‘Wstydzę się’ – Bo zaśmiewam, krytykuję, osądzam swoją kreację, jej efekt końcowy – to co robię, jak to robię. Z kreacją innych ludzi zresztą robię to samo. Jedno nie istnieje bez drugiego. ‘Ale się ubrała’; ‘Nie rób siary’; ‘Wyglądam jak pulpet’; ‘Wstydziłabyś się’. Do pracy lęk, wstyd i złość.
Co wspiera?
Gdy wrócę do dzieciństwa i sprawdzę kto mi to robił: śmiał się ze mnie, z mojego tańca? A może gdy śpiewałam? Gdy malowałem? Gdy po prostu byłem/byłam? Wspiera uświadomienie sobie, że te zdania nie są moje i o mnie, tylko są przekazem wzorców, które nie służą i które mogę skasować oświadczeniem woli.
Magdalena Magrian-Lewandowska
‘Porządki Życia’
————————-
Zapraszam do wspólnej pracy
Sesje indywidulane, konsultacje: ustawienia systemowe, hellingerowskie, psychobiologia, praca z wewnętrznym dzieckiem, praca z emocjami, praca z przekonaniami.
Sesja trwa do 1.15h.
Cena: 422zł
Zapisy magdalena@magdalenamagrian.com
Autorski Program ‘jestem, czyli Ja Zmiana’
Zapisy magdalena@magdalenamagrian.com
Często zadawane pytania:
Co mogę dla Ciebie zrobić?
Pierwsze ustawienie systemowe: grupowe, czy indywidualne?
Moje miejsce pracy stacjonarne i online
Czy ustawienia online działają?
Czy ustawienia hellingerowskie są bezpieczne?
Więcej o mnie
Kontakt, zapisy